Typy kabelek - krátký průvodce

Kabelka je nedílnou součástí ženského šatníku. Měla by být ideálním doplňkem k oblečení a zároveň pohodlná, šikovná ... a módní! Módní stylisté a blogeři se překonávají v poradenství, kterou peněženku či kabelku musíme nutně mít. Problémem je, že počet jmen a profesionálních výrazů může někdy způsobit bolest hlavy. Proto jsme připravili speciální návod pro typy kabelek. Jak se navzájem liší?

Od nejmenších po největší

Kabelky lze klasifikovat na tisíc různých způsobů. Nejzákladnější by mělo být rozdělení z hlediska tvaru a velikosti a i funkčnosti. Pojďme se podívat na nejoblíbenější kabelky - od malých až po největší.

Listová kabelka

Listová kabelka je obvykle obdélníkového tvaru. Její charakteristickým rysem je absence rukojeti a popruhu - nosí se v dlani čímž dodává elegantní vzhled večerním šatům a zdůrazňuje sebevědomí majitelky. Listová kabelka krásně zvýrazňuje dobře upravené ruce a nehty. Vejdou se do ní pouze ty nejdůležitější věci jako jsou telefon, zrcátko nebo rtěnka. Výrobci stále více, zaměření na pohodlí zákaznic, nabízejí variantu kabelky na elegantním řetízku nebo pásku.


Spisovky

Samozřejmě, spisovka dostala pojmenování z práce. Vzhledem k tvaru tašek nošenými poštovními pracovníky, se tato jednokomorová kabelka vyznačuje velkou kapacitou. Dlouhý popruh umožňuje nosit ji přes rameno. Toto je nejen velmi pohodlné, ale také univerzální - přizpůsobí se stejně romantickému dívčímu stylu, formálnímu oblečení do kanceláře i každodennímu městskému vzhledu.


Váček

Tento model je hit neformálního stylu. Má výrazný tvar - je to jednokomorový vak s volnou strukturou, často uzavřenou další šňůrkou nebo páskem, který působí jako utahovák. Při nošení na prodlouženém jediném uchu nebo krátkém řemínku prověšena přes rameno - je ideální do víru každodenních aktivit!


Kabelka na nákupy

Shopper Bag se také označuje jako "tote" z anglického "carry". Může mít tvar obdélníku nebo lichoběžníku, má zpevněné dno a dvojité, krátké uši. Je to velká kabelka, která, jak naznačuje její název, umožňuje majitelce odnést jakýkoliv nákup. Ale nejen to! Je ideální na každodenní používání pro ženy, které mají rádi u sebe různé věci.


Kufřík

Kufříky byly původně inspirovány lékaři, protože tyto kabelky používali lékaři na ukládání lékařských přístrojů. Má ploché dno a zaoblené strany. Pevný materiál stěny zajišťuje bezpečnost uložených předmětů. Kufřík má charakteristickou konstrukci a různá řešení uzavírání: zip, spona nebo jako na skutečné lékařské tašce - stylové ucho.


Batoh nebo kabelka?

Batoh je obvykle spojován se školními lety, ale nemusíte se ho vzdát, i když vyrosteme z dětského věku! Protože batoh není jen polstrovaná školní taška nebo sportovní batoh. Typickým znakem batohu jsou dva popruhy díky kterým ho můžeme nosit na zádech. Tento atribut oceňují lidé co mají rádi pohodlí. Dnes jsme rádi, že se vrátili do ulic kožené batohy v klasickém nebo moderním designu. K dispozici jsou také modely 2v1, tedy stylové kabelky s možností připevnění popruhů, abyste je mohli nosit na ramenou.


Pánská klasika

Móda se stává stále univerzálnější a co bylo donedávna vyhrazeno pouze pro muže, se dnes úspěšně přizpůsobuje dámskému šatníku. Aktovka nebo kožená aktovka se stala atributem elegantní podnikatelky. To vyhovuje nejen dámám, které rádi nosí pánské typy kabelek!

Aktovka

Aktovka je královnou fungující organizace. Její vnitřní oddělení a pevné stěny zajišťují bezpečnost dokumentů v nich uložených. Kufr má obyčejně krátkou, jednostrannou nebo dvojitou rukojeť, jakož i další pás, který se dá nosit na rameni. Protože pro majitele kufříku má mimořádný význam snadný přístup k dokumentům, musí se dát taška velmi široce otevřít - například s dlouhým posuvným kloubem nebo hluboko šitou klapkou.


Neceséry

Neseser je někdy zaměňován s aktovkou, ale je větší. Jedná se o malý cestovní kufr. Název pochází z latinského slova "necessarius", což znamená "nepostradatelné". Je určen pro užitečné věci, jako jsou toaletní potřeby.

Etue

Etue je obvykle mužský ekvivalent ženského psaníčka. Je vhodný na uschování potřebných "drobností" - jako peněženka, klíče, doklady. Můžete ji nosit v ruce, nebo, některé mají krátký řemínek, který umožňuje nosit ji na zápěstí. Na trhu jsou v mnoha variantách - s klopou, zipem, sponou a dokonce i se zámečkem!


Na závěr, jsou to všechny druhy kabelek?

Ne, ale dnes jsou nejpopulárnější. Na módní scéně se v historii objevily různé varianty základních typů kabelek. Často nosili jména návrhářů, jako slavná "Chanelka" od Coco Chanel. Jejich názvy se odvádějí i od způsobu nošení kabelky, například, řemínek, nebo jinak náramek (z ang "Wrist." - "zápěstí") se odvozena od zápěstí.

Nicméně, pokud chcete co nejvíce používat módní žargon, stačí začít zkoumat základní modely. Tyto různé styly tvoří základ pro další zajímavé úpravy.

To nejdůležitější!

Samozřejmě, materiál, ze kterého byla kabelka vyrobena, má vliv na povahu tašky. Kůže každé kabelce přinese klasickou eleganci, tkanina bude blíže ke stylu "boho" a kabelka se slámy se bude nejlépe hodit na horký den na pláži. Nicméně, kabelku vybírejte především podle svých potřeb a vkusu: nejste nucené nosit něco, co neodpovídá vašemu životnímu stylu a praktičnosti, jinak se z kabelky stane zbytečné břemeno.