Společenská kabelka - malá, ale důležitá.

 Večerní kabelky nebo psaníčka či společenské .... ať je nazýváte jakkoliv jsou dokonalým doplňkem na důležité události, jako rodinné oslavy, svatby, plesy, či návštěva divadla. Nejčastěji jsou kombinovány s šaty, obleky či kostýmy, nebo s outfity které se skládají ze sukně a trička nebo elegantní halenky. Jaké jsou vlastnosti večerní kabelky?


Taková kabelka je malých rozměrů, kompaktní velikosti obálky, může být vybavena dlouhým ramenní popruhem, či řetízkem nebo krátkým ouškem které umožňuje kabelku nosit na zápěstí. Nejčastěji je vyrobena z lesklého materiálu zdobeného flitry nebo korálky. Pokud chceme, aby takový doplněk vypadal elegantně a sloužil nám mnoho let, je nejlepší vybrat si model vyrobený z vhodně impregnovaného materiálu, který chrání povrch kabelky před poškozením. Dobrým řešením je například italská hovězina. Pokud si můžeme dovolit trochu dražší modely, můžeme investovat do kabelek z krokodýlí kůže.

 

 Ostatní materiály na kabelky


Semiš je sice elegantní a velkolepý materiál, ale rychle se třením opotřebovává. Životnost takové kabelky je proto nižší. Nedoporučuje se kupovat ani kabelky s ekologické kůže - tento termín se vztahuje na umělé materiály, které jen napodobují kůži. Bohužel, nejsou nejodolnější.Čemuž je třeba věnovat zvláštní pozornost před nákupem večerní kabelky?


První klíčovou otázkou je kvalita švů, proto zkontrolujte nejen ty externí, ale i interní. Podívejte se, zda se v žádném místě nevyskytují mezery nebo nepravidelné stehy, jak silná je nit, kterou je sešívaná kabelka a podšívka. V ideálním případě mohou být spoje lepené a laminované. Pás, rukojeti a obrysy kabelky by měly být obzvláště silné. Nejlepší je, když jsou pevně sešité a dobře vyztužené. Mimořádně důležitý je i typ a kvalita zavírání. Pokud kabelka obsahuje zavírání na zip, zkontrolujte jeho hladké zavírání, přičemž se ujistěte, že není zaseknutý na žádném místě.